"Serduszko dla Babci i Dziadka" - spotkanie z okazji Święta Babci i Dziadka

 

„Dziś dla Babci słońce mamy i całuski dla Dziadziusia,
dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia...”

     W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają radosne emocje. To oczywiście święto Babci i święto Dziadka.
Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi przedszkola. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.

Święto marchewki

 

"Kto z marchewką dobrze żyje
ten ma wigor i długo pożyje"

To święto pomarańczowego warzywa miało za zadanie zachęcić dzieci do kształtowania prozdrowotnych nawyków, chrupania oraz częstszego spożywania marchewki w najróżniejszych postaciach.
Nasze dzieci rozwiązywały zagadki, brały udział w różnych konkurencjach zwinnościowych, poznawały walory tego warzywa. Wspólnie z paniami obierały, tarły oraz wykonywały soki, surówki. Zapachniało w całym przedszkolu gdy wykonały marchewkowe chipsy i częstowały wszystkie dzieci w grupach. Wykonały też piękne prace plastyczne. Po takiej dawce zdrowia i witamin wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili.

Teatrzyk "Zimowa opowieść"

 

W karnawale wybieramy się na bale...

 

  Bal Karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele dni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu dnia 12.01.2023r., od samego rana moc emocji, szaleństwa i skocznej muzyki. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane za bohaterów znanych bajek; wróżek, Elz, rycerzy, policjantów, Batmanów, itp.

Wigilii czas...

 

     Czas przygotowań do  Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyliśmy uroczystą Wigilią, która odbyła się w środę 21 grudnia. W tym dniu przybyliśmy do przedszkola odświętnie ubrani aby razem, przy dźwiękach kolęd, zasiąść do pięknie udekorowanych stołów i zjeść  tradycyjną zupę grzybową i rybę oraz zasmażaną kapustę. Wcześniej Pani dyrektor zawitała do każdej z grup i złożyła wszystkim świąteczne życzenia.