Dzień Chłopaka w naszym przedszkolu

 

      30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka. Dziewczynki wraz z paniami przygotowały dla naszych chłopców słodkie upominki oraz złożyły życzenia. Była to również świetna okazja do inauguracji tegorocznych seansów Kina Bambino. Raz w miesiącu będziemy oglądać bajki ukazujące wartość przyjaźni i odwagi oraz dodające wiary we własne możliwości.

Wycieczka do Parku Korzonek

 

      W środę i czwartek 28 i 29 września dzieci z grupy III, IV i V wybrały się na wycieczkę do Parku Korzonek. W Parku zwiedziliśmy warzywniak, w którym pan ogrodnik opowiadał nam o ekologicznych sposobach uprawy wielu warzyw i roślin. Zobaczyliśmy, jak wygląda życie szczęśliwych kur, które mają duży wybieg i nowoczesny kurnik oraz domki - ule najbardziej pracowitych wśród owadów pszczół. Mieszkańcami Parku są także kozy, daniele i alpaki. Z  zainteresowaniem słuchaliśmy informacji o życiu i hodowli tych zwierząt oraz z radością karmiliśmy je, podając na rączce pokarm. Był także czas na zabawę.

Jesienna wycieczka do Nadleśnictwa Zawadzkie

 

      W środę 14.09.2022 wszystkie grupy wybrały się na wycieczkę przyrodniczą do Nadleśnictwa Zawadzkie. Głównym celem naszej wyprawy było rozbudzenie u dzieci zainteresowań leśną przyrodą. Pani Agnieszka Jamrozik opowiedziała o roślinności i mieszkańcach lasu. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć eksponaty m.in. niedźwiedzia brunatnego, borsuka, kuny, sarny, lisa a nawet daniela.

Tak świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka

 


     20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nasze przedszkolaki również świętowały ten dzień. To czas wspólnego przeżywania radości i rozpowszechniania wychowania przedszkolnego. We wszystkich grupach odbyły się różnego rodzaju zabawy, konkursy, tańce i gry. Były też drobne upominki i pamiątkowe dyplomy. Dzieci z  najmłodszej grupy zostały uroczycie  pasowane przez panią dyrektor na przedszkolaków. Wszystkim przedszkolakom życzymy aby uśmiech gościł na ich twarzach.

Witamy w przedszkolu po wakacjach

 

     Wakacje dobiegły końca, piękny, słoneczny czas  już za nami. Wróciliśmy do przedszkola wypoczęci z wielkim zapałem do pracy i zabawy.  1 września ponownie spotkaliśmy się   z kolegami i paniami z grup.  Szczególnie gorąco przyjęliśmy wszystkie nowe dzieci, które z bijącymi serduszkami przekroczyły próg przedszkola.