"... Teraz wakacje czekają nas."

 

Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Teraz wakacje czekają nas.
     23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok przedszkolny 2022/2023. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i wycieczek szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Przed nami wyczekiwane słoneczne lato, wolny, beztroski czas…. Dla starszaków to czas pożegnania przedszkola. Ostatni już raz wystąpili przed młodszymi kolegami, wspominając swoje lata spędzone w przedszkolnej rodzinie.

Z wizytą w szkole podstawowej

 

     Za niedługo bo po wakacjach, będziemy już uczniami pierwszej klasy. Dlatego chętnie, jeszcze jako starszacy skorzystaliśmy z zaproszenia pani wicedyrektor Barbary Dylong i odwiedziliśmy szkołę podstawową. W czasie spaceru po budynku zobaczyliśmy m.in. klasy lekcyjne, bibliotekę i świetlicę. Mieliśmy okazję podziwiać talent aktorski  przyszłych starszych kolegów podczas krótkiego przedstawienia oraz posiedzieć chwilę w szkolnej ławce.

Pożegnania nadszedł czas....

 

     Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, teraz szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej. 15 czerwca był wyjątkowym dniem dla całej naszej przedszkolnej społeczności - tego dnia odbyło się uroczyste pożegnanie starszaków. Dzieci wspaniale zaprezentowały program artystyczny. Były wierszyki, piosenki i tańce. Emocji nie brakowało... Pani dyrektor, nauczyciele i rodzice byli bardzo wzruszeni, ale również dumni z naszych absolwentów. Na zakończenie starszaki otrzymały plakietki absolwenta, dyplomy i pamiątkowe albumy ze wspomnieniami z przedszkola. Pani dyrektor podziękowała również rodzicom, którzy zaangażowali się w pracę przedszkola na przestrzeni ostatnich lat.

Zabawy w Kuleczce

 

     Bardzo wyczekiwanym  czerwcowym wydarzeniem był wyjazd do sali zabaw Kuleczka. Podczas „kuleczkowych” zabaw mogliśmy rozwijać swoją sprawność fizyczną oraz  mieliśmy okazję do doskonałej radosnej zabawy. Z ogromnym entuzjazmem i energią korzystaliśmy z dostępnych w sali sprzętów: tuneli, labiryntów, basenów z kulkami oraz zjeżdżalni. Kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha, w którym można było odpocząć, nabrać sił i spokojnie się pobawić. Również przejazd busem dostarczył nam wielu wrażeń.

Dzień Sportu

 

      19 czerwca obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Sportu.  W tym dniu w wygodnych strojach sportowych,  rywalizowaliśmy ze sobą w konkurencjach sprawnościowych z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu sportowego. Drużyny, bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami, wykazały się szybkością, zwinnością, skocznością i celnością. Chłopaki z najstarszych grup, z ogromnym zaangażowaniem rozegrali mecz piłki nożnej. Podczas dzisiejszej zabawy, mogliśmy poczuć, że sport to bardzo przyjemna i emocjonująca forma spędzania czasu, która daje wiele radości i wspomaga naszą kondycję fizyczną oraz zdrowie.