Dzień Przedszkolaka

 

     20 września to dla naszej społeczności ważna data, ponieważ właśnie wtedy świętujemy w całej Polsce Dzień Przedszkolaka. Nasze Pszczółki, Biedronki, Ślimaczki i Żabki tradycyjnie już brały udział w wesołych zabawach, a Motylki dodatkowo zostały uroczyście pasowane na Przedszkolaka przez panią dyrektor. Było przy tym mnóstwo radości!

Dzieci są ważne, każdy to powie.
Z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek.
Więc wszystkim dzieciom małym i dużym,
życzyć dziś chcemy długich podróży,
spełnienia marzeń, cudownych wrażeń,
mnóstwa radości i samych słodkości!

 

 

 

 

 

Wycieczka do Nadleśnictwa

 

      We wtorek 19.09.2023 wszystkie grupy wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Zawadzkie. Celem wycieczki było zainteresowanie dzieci leśną przyrodą. Pani Agnieszka Jamrozik opowiedziała i przedstawiła dzieciom  mieszkańców naszych okolicznych lasów. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć eksponat żubra, niedźwiedzia brunatnego, kuny, daniela czy sarny. Dzieci zostały zapoznane z odgłosami zwierząt i ptaków leśnych. Na finał wycieczki zostało przygotowane ognisko z ciepłymi kiełbaskami. 

 

 

 

 

 

 

Zajęcie adaptacyjne

 

     Dnia 30 sierpnia zaprosiliśmy do naszego przedszkola rodziców wraz z dziećmi na zajęcie adaptacyjne. Rozpoczęcie przez maluszka edukacji przedszkolnej jest ważnym, przełomowym momentem w jego życiu. Dlatego też spotkanie z wychowawcami pozwoliło chociaż trochę przygotować dzieci do nowej roli – przedszkolaka. Zajęcie adaptacyjne stworzyło okazję, by oswoić się z nowym miejscem - jeszcze w sposób “bezpieczny” z rodzicami, którzy ten pierwszy raz nie muszą zostawiać swojego dziecka na cały dzień.

Serdecznie witamy wszystkich po wakacjach!!!

 

      Za nami już pierwszy tydzień wspólnych zabaw z kolegami w swoich nowych  przedszkolnych salach po wakacyjnej przerwie. Wakacje minęły bardzo szybko i 1 września spotkaliśmy się z naszymi paniami, by rozpocząć nowy rok szkolny…. Rok, który na pewno będzie czasem pełnym uśmiechu, zabawy, nauki , nowych przygód… Witamy wszystkich przedszkolaków i życzymy, aby każdy dzień spędzony w naszym przedszkolu był tym wspaniałym…. o którym nigdy nie zapomnicie.

Oto krótka fotorelacja z tych dni 😊