Słodkie święto- Dzień Czekolady


      W piątek 12 kwietnia „ucztowaliśmy” Dzień Czekolady. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolada, co jest jej głównym składnikiem i jakie są jej wartości. Dowiedziały się, że im większa zawartość kakao tym czekolada jest zdrowsza. Zapoznały się także z procesem jej powstawania. Najmilszym punktem zajęć była degustacja czekolady. Wszystkie nasze aktywności, zabawy były związane z tematem czekolady.

Nasz udział w XXII w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Dobrodzieniu

 

11 kwietnia w Dobrodzieniu odbył się XXII Gminny Konkurs Recytatorski. W trakcie konkursu dzieci, na scenie Domu Kultury, recytowały wiersze polskich autorów. Nasze przedszkole reprezentowały:
Zuzia Rabenda z gr. I w wierszu D. Gellner "Śniadanko baranka"
Lenka Tkocz z gr. II w wierszu J. Brzechwy "Wiosenne porządki"
Alicja Zadrożny z gr. III w wierszu J. Brzechwy "Na straganie"
Marcelina Lasko z gr. V w wierszu D. Gellner "W ogrodzie"
Matylda Mateja z gr. V w wierszu D. Gellner "Pastereczka"

Wielkanocne spotkanie

 

      27  marca, w środę w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe śniadanie. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy, rozmawiały o symbolice świątecznych pokarmów, wspólnie z wychowawczyniami dekorowały sale, malowały pisanki, śpiewały piosenki związane z tematyką wiosenno – świąteczną.

Tak obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

 

       2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.
W ramach obchodów 2 kwietnia (wtorek) dzieci wzieły udział w aktywnościach, które miały na celu zwrócenie uwagi na potrzeby osób z autyzmem oraz budowanie w dzieciach otwartości na różnice między ludźmi.

Dzień Kolorowej Skarpetki

 

       W czwartek 21 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Zespołu Downa. Dzieci przyszły do przedszkola w skarpetkach nie do pary jako symbol solidarności z osobami z niepełnosprawnością. Dzieci miały okazję poznać historię skarpetki Fredzi, która przypomniała nam o wyjątkowości osób z zespołem Downa.