Warsztaty z panią Kasią

 

   W piątek 17 marca w naszym przedszkolu w grupie Pszczółek i Biedronek odbyły się warsztaty kreatywno – ekologiczne z Panią Kasią, pt. „Ogródek Elfów”. Dzieci były zachwycone możliwością przesypywania ziemi, upychania jej w donicach i zwilżania wodą. Dowiedziały się po co roślinom są korzenie, dlaczego chowają je w glebie, jak pielęgnować rośliny, dlaczego ziemia nie może być sucha. Każde dziecko zasadziło stokrotkę i dumnie zabrało z sobą do domu pod swoją opiekę. 

Przedszkole zapachniało ziołami

 

      We wtorek 14 marca  odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Zdrowie na talerzu” Tym razem zajęliśmy się odkrywaniem wartości smakowych, zapachowych i  leczniczych  ziół. Zioła są wszechobecne w naszym codziennym menu a ich zastosowanie bardzo szerokie. Mogliśmy dokładnie poznać je wszystkimi zmysłami. Porównywaliśmy ich wygląd, smak i zapach. Wśród wielu poznanych nie zabrakło; bazylii, tymianku, pietruszki, rozmarynu, kolendry. Wspólnie przygotowaliśmy lemoniadę z mięty oraz herbatki ziołowe z użyciem melisy, rumianku, pokrzywy.

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet....

 

KAŻDA DAMA - DUŻA, MAŁA – DZISIAJ SWOJE ŚWIĘTO MA.
KAŻDEJ DAMIE – MIŁY CHŁOPIEC DZISIAJ UPOMINEK DA.
        W środę 8 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i paniom. Nie obyło się też bez samodzielnie wykonanych drobnych upominków. Z dziewczęcych ust uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi dżentelmeni- byli przemili , uczynni i sympatyczni.

Obrazkowe sudoku - ciąg dalszy "Kodowania na dywanie"

 

Tym razem  w ramach zajęć z "Kodowania na dywanie" układaliśmy obrazkowe sudoku.

  

Święto chleba

 

     Piątek 03.02 w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień chleba”. Na zajęciach dzieci poznały etapy wypieku chleba, dowiedziały się skąd się bierze mąka oraz na czym polega praca piekarza. Miały możliwość poznać różne rodzaje chleba, nazywały składniki, które są potrzebne do jego wypieku oraz wspólnie według kolejnych etapów wykonały chleb. Przedszkolaki nadawały kształt  i czekały aż chlebek się upiecze. Dzieci z radością oczekiwały na efekty swojej pracy, a w całym przedszkolu unosił się wspaniały zapach pieczonego chleba.