Teatrzyk "Pinokio"

 

XVII Wardztaty Przedszkolaków "Zdrowie na talerzu"

 

      Pod takim hasłem we wtorek 22 listopada przedszkolaki zebrały się na XVII Warsztatach Przedszkolaków, które w tym roku dotyczyły poszerzania wiedzy na temat racjonalnego i zdrowego odżywiania. Każda z grup przywitała się muzyczną niespodzianką śpiewając i tańcząc piosenkę o tematyce owocowo-warzywnej. Bohaterką warsztatów była pacynka Zuzia, która zapewniła nas że nasz humor zależy również od tego co zjadamy. Dokładnie omówiła  piramidę żywieniową dzięki której możemy być silni, zdrowi i weseli. Dowiedzieliśmy się że aktywność fizyczna i zabawy na świeżym powietrzu są bardzo ważne. Ale skąd bierze się siła ? Właśnie z tego co jemy. Pacynka Zuzia przypomniała nam że najwięcej powinniśmy spożywać warzyw i owoców.

Las w słoiku - warsztaty z Panią Kasią

 

     W piątek 18 listopada grupy III, IV i V uczestniczyły w warsztatach ekologicznych, które poprowadziła pani Kasia Gajda. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie wykonały "Las w słoiku", mały ekosystem, który mogą z łatwością same pielęgnować. Dzieci umieszczały w słoikach ziemię, piasek, kamyki ozdobne oraz roślinki. Mamy nadzieję, że powstałe piękne kompozycje będą długo zdobiły pokoje naszych przedszkolaków. To była wspaniała przygoda!

Zadania na kratownicy zakodowane

 

     W środę 16 listopada po raz drugi mogliśmy  bawić się w kodowanie w ramach cyklu zajęć KODOWANIE NA PRZEDSZKOLNYM DYWANIE. Tym razem rozwijaliśmy  logiczne myślenie, znajomość podstawowych pojęć matematycznych oraz zdolność koncentracji poprzez   "Zadania na kratownicy zakodowane". Tak jak ostatnio, zabawy z kodowaniem sprawiły nam wiele radości. Z powodzeniem uczyliśmy się tej sztuki, układając na macie  kolorowe kartoniki albo kartoniki z obrazkami. 

11 listopada- świętujemy Dzień Niepodległości

 

     Dziś świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka.
10 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas.