facebook

Województwo Opolskie

 Przedszkole, które inspiruje

Startuje projekt "Przedszkolaki z naszej paki!"

 

2020/2021

  • Za nami już wiele ciekawych zajęć, w jakich mogliśmy brać udział, kontynuując ubiegłoroczny projekt „Przedszkolaki z naszej paki!”  Realizacja kolejnych działań pozwala na efektywniejsze i atrakcyjniejsze wykorzystanie czasu pobytu dzieci w przedszkolu, wspiera ich potencjał oraz sprzyja rozwijaniu zainteresowań. W tym roku nadal uczestniczymy w zajęciach: multisensorycznych, zabawach z językiem niemieckim, zajęciach stymulujących rozwój ruchowy, robotyki, gimnastyki korekcyjnej oraz indywidualnych zajęciach sensorycznych.

Zajęcia multisensoryczne

 W grupie III

 

 W grupie IV

 

W grupie V

 

Zajęcia ruchowe

W grupie IV

 

W grupie V

 

Robotyka

 

Język niemiecki

 

2019/2020

  • Zajęcia robotyki   Chodź kojarzy się technicznie i wiele w niej matematyki, fizyki, elektroniki oraz informatyki to jednak potrafi bardzo pobudzać wyobraźnię niejednego dziecka.
    13 i 20 stycznia 2020r. w grupach III, IV i V odbyły się zajęcia z robotyki, realizowane w ramach projektu unijnego „Przedszkolaki z naszej paki”. Dzieci uczyły się konstruować i programować poprzez zabawę ulubionymi klockami LEGO. Pod okiem instruktora budowały części mechaniczne robotów. Następnie przy użyciu programu komputerowego programowały ich ruchy i uruchamiały je tak, aby można było zobaczyć co potrafią. Praca odbywała się w parach, gdzie każda dwójka obsługiwała osobny zestaw i tablet. Konstrukcje były proste w budowie, dlatego oprócz umiejętności technicznych dostarczały naszym wychowankom mnóstwo zabawy i radości. Robotyka dla dzieci to fantastyczne połączenie kreatywnej zabawy z wtajemniczeniem w możliwości, jakie dają programowanie oraz elektronika. Uczestnicy zajęć  uczą się podstaw logicznego myślenia oraz samodzielnego wyciągania wniosków, co ułatwia naukę w szkole a późniejszym wieku przyswajania języków wysoko poziomowych programowania. Zajęcia  robotyki  dostarczyły nam wiele pozytywnych emocji  i z niecierpliwością oczekujemy następnych.

 

  • Od 18 listopada 2019r. odbywają się w naszym przedszkolu w trzech najstarszych grupach zajęcia dodatkowe, realizowane w ramach projektu unijnego „Przedszkolaki z naszej paki”. Są to zajęcia z języka niemieckiego, gimnastyki korekcyjnej, zajęcia sensoryczne, multisensoryczne i zajęcia stymulujące rozwój ruchowy. Z niecierpliwością i zaciekawieniem czekamy na zajęcia z robotyki, które rozpoczną się w najbliższy poniedziałek 13 stycznia 2020r.

    A oto kilka fotek z zajęć multisensorycznych.