Dzień Edukacji Narodowej

 

      Czternasty dzień października to w kalendarzu święto Edukacji Narodowej. Święto wszystkich pracowników oświaty którzy dbają aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze. Odświętne stroje, laurki i życzenia sprawiły, że od samego rana można było wyczuć wyjątkową atmosferę. Grupa Motylków uświetniła ten dzień swoim występem artystycznym, który przyniósł wiele radości. Dzieci pięknie zaprezentowały swoje talenty poprzez tańce, śpiewy i wiersze. Wielką niespodzianką była prezentacja multimedialna, w której dzieci opisywały „panie” własnymi słowami.

Owocowo- warzywne pyszności

 

     Jesień to bogactwo owoców i warzyw. Dlatego też chętnie braliśmy udział w praktycznych zajęciach, robiąc owocowo- warzywne pyszności.

Kubusiowi przyjaciele natury - nasz udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym

 

      W tym roku szkolnym nasze przedszkole dołączyło do XIII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Kubusiowi Przyjaciele Natury".

Próbna ewakuacja w przedszkolu

 

     W miniony piątek 8 października  w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Na dany sygnał dzieci oraz pracownicy przedszkola bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek i udały się na wyznaczone miejsce ewakuacji.

Nasze zabawy z kolorem żółtym

 

     W ostatnim tygodniu września rozpoczęliśmy nasze  comiesięczne spotkania z kolorami. Chociaż  lato, już za nami do wspólnej zabawy zaprosił nas kolor żółty, który niewątpliwie kojarzy się z  gorącym słońcem tej poru roku. Ale czyż w jesiennym słońcu otaczający świat nie jest piękny ?  W tym dniu każdy w swoim ubraniu miał chociaż element tej barwy. Również w naszych aktywnościach królował żółty kolor.  Było między innymi opowiadanie o żółtej kredce, „żółte zagadki”, zabawa z żółtymi balonami i żółtymi klockami, smakowanie owoców w kolorze żółtym.