Dzień Kredki

 

      Dnia 22 listopada w naszym  przedszkolu obchodziliśmy DZIEŃ KREDKI. Święto to w znaczący sposób wiąże się z najmłodszymi, bowiem to dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje emocje, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. W każdej grupie podjęte były kreatywne działania, od samego rana panowała miła atmosfera. Na początku dzieci obejrzały film jak powstają kredki oraz wysłuchały opowiadania, w którym głównymi bohaterami były kredki, bawiły się przy piosence ,,Kolorowe Kredki w pudełeczku noszę".

XVIII Warsztaty Przedszkolaków

 

      Jesień to taka pora roku, którą dzieci zazwyczaj kojarzą z nudą. Dni stają się krótsze, temperatura spada a deszcz psuje humor. Okazało się, że w naszym przedszkolu wcale jesień nie musi być smutna i ponura. Przekonali się o tym nasi wychowankowie biorąc udział w XVIII Warsztatach Przedszkolaków ,, Razem bawimy się wesoło". Na miły początek wszyscy się przywitali machając do siebie rączką, po czym rozpoczęły się zabawy integracyjne.

Las w poezji - nasz udział w konkursie recytatorskim

 

     W czwartek 16 listopada 2023r odbył sie XIV Konkurs Recytatorski "Las w poezji". Organizatorami przedsięwzięcia było Koło Towarzystwa Przyjaciół Lasu „Dolina Małej Panwi” w Zawadzkiem, Nadleśnictwo Zawadzkie i Publiczna Szkoła Podstawowa w Zawadzkiem. Głównymi celami konkursu jest rozbudzanie wrażliwości na piękno otaczającej przyrody, rozpowszechnianie wiedzy przyrodniczo-ekologicznej.

Dzień Kolejarza- spotkanie z mamą Helenki

 

       W piątek do naszego przedszkola zawitał specjalny gość. Mama  naszego przedszkolaka  Helenki Kantek która przyszła by opowiedzieć o swoim zawodzie. Pani Justyna jest dyżurną ruchu i w bardzo ciekawy sposób przedstawiła nam tajniki pracy na kolei. W czasie prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się jak bardzo musimy być czujni podczas przejazdu i przechodzenia przez przejazd kolejowy. Dowiedzieliśmy się  co oznaczają  słowa sygnalizator, rogatki, Krzyż św. Andrzeja, zapora, sygnałówka. Poznaliśmy wiele nowych znaków które nas ostrzegają przed przejazdem. Dzieci mogły zadawać pytania, a także brać udział w krótkiej inscenizacji przygotowanej przez panią kolejarz.

Podsumowanie akcji charytatywnej

 

      W poniedziałek 13 listopada nasze przedszkole odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Zawadzkiem pod opieką nauczycielki oraz dyrektora, który zainicjował akcję "Dyrektor biega po windę dla swoich dzieciaków". Nasze przedszkole włączyło się do zbierania funduszy na budowę windy. Poniedziałkowe spotkanie było okazją zarówno do osobistego okazania wsparcia, jak i wesołej, wspólnej zabawy.