Dnia 13.06 i 14.06 nasze przedszkolaki brały udział w warsztatach chemicznych MAGIA ŚWIATŁA ŁUKASIEWICZA. Projekt realizowany był przez – Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia". Celem projektu Magia Światła Łukasiewicza jest popularyzacja chemii jako nauki, wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Inicjatywy projektu mają za zadanie pomóc dzieciom w zrozumieniu podstawowych zagadnień chemicznych w łatwy i przystępny dla nich sposób oraz umożliwić zapoznanie się z postacią Ignacego Łukasiewicza – wybitnego polskiego chemika, farmaceuty, przedsiębiorcy, wynalazcy lampy naftowej i pioniera przemysłu naftowego. Głównym działaniem projektu jest organizacja serii pokazów chemicznych o charakterze popularnonaukowym i edukacyjnym w oryginalnej, autorskiej konwencji.

        Niezwykłe zajęcia dla dzieci przeprowadzili naukowcy z Sieci Badawczej Łukasiewicz, Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia", którzy w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiadali i prezentowali zagadnienia związane z chemią, tak aby dzieci zrozumiały tajniki wiedzy. Warsztaty przeprowadził sam Ignacy Łukasiewicz, któremu towarzyszyła Maria Skłodowska-Curie, która bardzo wesoło i ciekawie komunikowała się z dziećmi.
Wszystkie dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały i aktywnie uczestniczyły w warsztatach. Chętnie dopytywały o szczegóły i były bardzo aktywne. Dzięki takim inicjatywom, uczniowie lepiej zrozumieją, że znajomość chemii jest bardzo ważna w życiu codziennym człowieka i warto poszerzać swoje wiadomości. A nóż w naszym przedszkolu wyrośnie kolejny chemik lub noblista.....