Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, zależało nam aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany, dlatego starłyśmy się naszym przedszkolakom sprawić dużo radości.
Tegoroczny dzień Dziecka w naszym przedszkolu rozpoczął się spektaklem teatralnym pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego Krak – Art. Kolejną atrakcją była wizyta Starzaków. Pogoda nam dopisała i wszystkie dzieci wyszły na spotkanie gości do ogrodu przedszkolnego. Atrakcji było moc.

Na początku wszyscy uważnie słuchaliśmy o niebezpiecznej pracy strażaka a dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Następnie wszyscy zainteresowani mogli z bliska oglądać wóz strażacki i sprzęt pożarniczy, z wielką radością trzymali wąż gaśniczy i przymierzali hełm, aby choć przez chwilę poczuć się strażakiem. Przedszkolaki były zachwycone włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi czyli tzw. syreną. Był też czas na zabawy z chustą animacyjną , którą dzieci przy użyciu mazaków mogły ozdobić wg własnych pomysłów. Nie obyło się bez słodkości i prezentów. Mamy nadzieję, że ten dzień nasze przedszkolaki zapamiętają jako radosny i pełen miłych wrażeń,
Jeszcze raz życzymy wszystkim naszym dzieciom dużo radości i uśmiechu!