W piątek do naszego przedszkola zawitał specjalny gość. Mama  naszego przedszkolaka  Helenki Kantek która przyszła by opowiedzieć o swoim zawodzie. Pani Justyna jest dyżurną ruchu i w bardzo ciekawy sposób przedstawiła nam tajniki pracy na kolei. W czasie prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się jak bardzo musimy być czujni podczas przejazdu i przechodzenia przez przejazd kolejowy. Dowiedzieliśmy się  co oznaczają  słowa sygnalizator, rogatki, Krzyż św. Andrzeja, zapora, sygnałówka. Poznaliśmy wiele nowych znaków które nas ostrzegają przed przejazdem. Dzieci mogły zadawać pytania, a także brać udział w krótkiej inscenizacji przygotowanej przez panią kolejarz.

Wizyta naszego gościa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wszystkich dzieci. Na zakończenie dzieci podziękowały  i złożyły na ręce pani dyżurnej ruchu życzenia  i laurki dla wszystkich kolejarzy z okazji ich święta. Pani Justyna obdarowała  dzieci upominkami. Tego dnia nauczyliśmy się bardzo ważnej rzeczy- „Bo od bezpieczeństwa nie  ma wakacji”!