7 listopada w naszym przedszkolu odbył się Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Zarówno my jak i dzieci przypomnieliśmy sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Nasze przedszkolaki wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień pełen wrażeń, zabaw i niespodzianek. Dzień kolorowy i jakże wesoły! Dzieci przebierały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i zabawach. Wysłuchały fragmenty znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły.

Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały puzzle. Przenosiły się w świat Kopciuszka, Jasia i Małgosi, Śpiącej Królewny jak i w inne piękne baśnie. Nie obyło się bez pokazu mody w którym dzieci zaprezentowały swoje piękne, baśniowe stroje.
Na zakończenie dnia dzieci wykonały galerię najpiękniejszych postaci z bajek. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy oraz przypomnienia sobie jakże bajki są ważne w życiu dzieci. Doskonałym dowodem na to był uśmiech dzieci, który towarzyszył im przez cały czas 🙂

   MOTYLKI

PSZCZÓŁKI

BIEDRONKI

ŚLIMACZKI

ŻABKI