Jak obchodziliśmy Święto Niepodległości

 

       11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe Święto Niepodległości.
10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Teatrzyk w przedszkolu

 

      12 października obejrzeliśmy przedstawienie teatralne pt.  „Łakocie Jasia i Małgosi - zdrowe żywienie”. Oto kilka  fotograficznych migawek.

Spotkanie z listonoszem

 

     W październiku przypada Dzień Poczty Polskiej oraz Dzień Listonosza.  W tym  właśnie czasie nasze przedszkole odwiedziły bardzo miłe Panie listonoszki. W ramach realizacji innowacji pedagogicznej” Kim będę gdy dorosnę”  mogliśmy  poznać specyfikę  zawodu listonosza.  Nasi goście, pokazali nam przedmioty, które są potrzebne do wykonywania ich zawodu. Panie opowiedziały dzieciom w jaki sposób dokonuje się nadawania i  sortowania przesyłek.

Poznajemy leśne środowisko - wycieczka do Nadleśnictwa

 

     1 października wszystkie grupy z naszego przedszkola udały się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę – do Nadleśnictwa Zawadzkie. W siedzibie Nadleśnictwa dzięki uprzejmości pani Agnieszki Jamrozik dzieci przeniosły się do świata zwierząt i ptaków leśnych. Miały okazję zobaczyć eksponaty m.in. niedźwiedzia brunatnego, borsuka, kuny, czy lisa. Dzieci podziwiały również wiernie odwzorowane drewniane ptaki oraz owady w gablotach.

Jak świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka

 

Każdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień już kończy się
Od najmłodszego aż do starszaka
Wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka !

W poniedziałek 21 września w naszym przedszkolu każde dziecko również obchodziło swoje święto. Przez cały dzień nie było miejsca na smutki i złości.
Wspólna zabawa w gronie koleżanek i kolegów, konkurencje sportowe, zabawy muzyczno - ruchowe oraz zabawy integracyjne z chustą animacyjną i tańce przy muzyce dostarczyły mnóstwo emocji i uśmiechu.