Poznajemy pracę ekspedientki

 

     W miesiącu lutym realizowaliśmy w naszych grupach kolejny punkt innowacji pedagogicznej "Kim będę gdy dorosnę", omawialiśmy prace ekspedientki - "Za ladą sklepową, ekspedientka sprzeda i to i owo". Dzieci uwielbiają robić zakupy i na ten temat maja dużą wiedzę. Potrafią wymienić różne branże handlowe, wiedzą co gdzie kupujemy, znają zasady kulturalnego zachowania się w sklepie.

Czas na pączka...

  

Jak tradycja stara każe w domu, sklepie, biurze, w barze,
wszędzie pączek dziś króluje, każdy chętnie go smakuje.... 

 

 

 

 

"Kopciuszek" w naszym przedszkolu

 

 

Bal w przedszkolu

 

     Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu również odbył się wielki bal – dla przedszkolaków dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W tym roku miał nieco inną formę niż dotychczas, ponieważ dzieci bawiły się w gronie swoich grup. W salach od rana pojawiały się kolorowe postacie, wesołe zwierzątka, dzieci przebrane za bohaterów ulubionych bajek, czy przedstawicieli wymarzonych zawodów. Były piękne księżniczki, dzielni rycerze, delikatne motylki, bohaterscy strażacy i policjanci...

Dzień Babci i Dziadka inaczej

 

„Bo Babcia i Dziadek jest trochę rodzicem, trochę nauczycielem, trochę najlepszym przyjacielem..."


     Nasze przedszkolaki w tym trudnym i jakże innym czasie, także pamiętały o naszych Kochanych Dziadkach. Wykonały dla nich, pod kierunkiem, swoich wychowawczyń prezenty, laurki i życzenia. Każda grupa, aby uczcić tak piękne święto przygotowała piosenkę lub wierszyk. Temat związany z Dziadkami jest bardzo bliski naszym przedszkolakom.