Czy robotyka może być kreatywną zabawą?

 

     Zajęcia robotykiChodź kojarzy się technicznie i wiele w niej matematyki, fizyki, elektroniki oraz informatyki to jednak potrafi bardzo pobudzać wyobraźnię niejednego dziecka.
13 i 20 stycznia w grupach III, IV i V odbyły się zajęcia z robotyki, realizowane w ramach projektu unijnego „Przedszkolaki z naszej paki”.
Dzieci uczyły się konstruować i programować poprzez zabawę ulubionymi klockami LEGO. Pod okiem instruktora budowały części mechaniczne robotów. Następnie przy użyciu programu komputerowego programowały ich ruchy i uruchamiały je tak, aby można było zobaczyć co potrafią.

Zajęcia dodatkowe w ramach projektu unijnego

 

        Zajęcia dodatkoweJuż od połowy listopada odbywają się w naszym przedszkolu w trzech najstarszych grupach zajęcia dodatkowe, realizowane w ramach projektu unijnego „Przedszkolaki z naszej paki”. Są to zajęcia z języka niemieckiego, gimnastyki korekcyjnej, zajęcia sensoryczne i multisensoryczne oraz zajęcia stymulujące rozwój ruchowy. Z niecierpliwością i zaciekawieniem czekamy na zajęcia z robotyki, które rozpoczną się w najbliższy poniedziałek.

28 finał WOŚP

 

My również gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!
W swoich  grupach wykonaliśmy wspólnie plakaty, które będą licytowane podczas 28 finału w Zawadzkiem. Oto one:

 

 

Grudniowi solenizanci

 

                               

 

     

                              

Życzenia Bożonarodzeniowe 2019

 

Życzenia Bożonarodzeniowe' 2019