Oddział III Żabki

Grupa III Żabki

 

Żabki Tematyka zajęć, piosenki i wierszyki Żabki 

   Jesteśmy starszymi średniakami. Mamy po 5 lat. Uczęszczamy do przedszkola już drugi lub trzeci rok, znamy wszystkie pomieszczenia i zakamarki, więc uważamy się za prawdziwych gospodarzy. Nasza sala jest jasna, estetyczna i kolorowa. Mamy w niej wiele zabawek, układanek i klocków. Jest dostosowana do zabawy i nauki. Chętnie bawimy się w naszych kącikach: książki, plastycznym, klocków, samochodów i lalek.

   Nasze panie wiele uwagi poświęcają temu, byśmy się wesoło bawili oraz nabywali nowe umiejętności i wiadomości. Mamy kolorowe pomoce dydaktyczne, które nam pomagają w zdobywaniu wiedzy. Ćwiczymy sprawność manualną, uczymy się wierszy, rymowanek i piosenek, chętnie rozmawiamy o otaczającym nas świecie. Bierzemy udział w zabawach dydaktycznych, ruchowych i ćwiczeniach gimnastycznych zarówno w sali jak i na powietrzu.

  W przedszkolu codziennie dzieje się coś ciekawego. Wspólnie z naszymi kolegami z innych grup bierzemy udział w uroczystościach przedszkolnych, oglądamy teatrzyki, chodzimy na zajęcia dodatkowe, spacery i wycieczki, aktywnie spędzamy czas ucząc się i bawiąc z rówieśnikami. Najbardziej lubimy jednak zajęcia ruchowe, przy muzyce, ćwiczenia gimnastyczne, tańce i zabawy na świeżym powietrzu w naszym ogrodzie. Nasze panie wiedzą, że bez zabawy i spontanicznego działania nie da się wychować samodzielnego i aktywnego człowieka. W przedszkolu bardzo nam się podoba i chętnie tu przychodzimy każdego ranka.

Nauczyciele:
mgr Renata Piłacka
mgr Anna Włóczyk

Woźna oddziałowa:
Katarzyna Chmiel