Zimowe zabawy na śniegu

 

  Pani Zima w końcu raczyła nas odwiedzić. Postanowiliśmy więc wykorzystać jej uroki i pobawić się na śniegu w przedszkolnym ogrodzie. Wspólnymi siłami udało nam się  ulepić  bałwana, stoczyliśmy bitwę na śnieżki oraz wyrzeźbiliśmy śniegowe aniołki. Wielką frajdę sprawiły nam zjazdy z górki na sankach. Mamy ogromną nadzieję, że zima rozgości się u nas na dobre i śnieg zostanie z nami na dłużej, a nasze zimowe zabawy w minionym tygodniu zapoczątkują szereg aktywności na śniegu.

Nasza Wigilia

 

Jedno miejsce przy stole
Jedno miejsce dla wielu z Was
W ręku trzymasz biały opłatek , który to już raz …?

        Święta Bożego Narodzenia to czas który kryje w sobie niepowtarzalną magię .Także w naszym przedszkolu ta chwila nastąpiła za sprawą wigilii która obyła się 22 grudnia. Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W wyjątkowej atmosferze śpiewanych kolęd , łamania się opłatkiem oraz składania świątecznych życzeń mogliśmy zasiąść do wspólnego posiłku.

Mikołajek ciąg dalszy....

 

      Do naszego przedszkola dotarły Mikołajkowe prezenty od  Burmistrza Zawadzkiego pana Mariusza Stachowskiego oraz Policji. Dzieci z wielkim zaciekawieniem i zainteresowaniem poznawały ich zawartość. Otrzymaliśmy kamizelki odblaskowe i inne drobne akcesoria służące zachowaniu bezpieczeństwa. Wyposażone w odblaski przedszkolaki będą lepiej widoczne na drogach naszego miasta. Dziękujemy.

"W warsztacie samochodowym"

 

       Kolejnym zawodem, jaki poznawaliśmy w ramach realizacji innowacji pedagogicznej był mechanik samochodowy. Chociaż  nie mogliśmy odwiedzić  warsztatu  samochodowego, to dzięki przyniesionym przez nasze panie narzędziom i akcesoriom samochodowym mogliśmy zgłębić tajniki tego zawodu.  Wspólna zabawa w tym dniu zakończyła się wykonaniem pracy plastycznej.

Mój kochany Mikołaju....

 

„Mój kochany Mikołaju
cały rok czekałem.
Byłem bardzo, bardzo grzeczny,
bardzo się starałem”
7 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Jednak w związku z pandemią Mikołaj w tym roku nie dojechał do nas osobiście, ale oczywiście nie zapomniał o dzieciach. Spotkał się z nimi wirtualnie. Zostawił natomiast ogromne worki prezentów dla poszczególnych grup.