„Ja jestem marynarzem i wszystkie morza znam.”

 

        MarynarzKolejnym zawodem jaki poznały dzieci był marynarz. Panie wychowawczynie na zajęciach przybliżyły nam pojęcia związane z pracą marynarza i jego środowiskiem. Obejrzeliśmy ciekawe filmy o morzu i jego skarbach oraz bajki z marynarzem w roli głównej. Wspólnie bawiliśmy się do piosenki „Ja jestem marynarzem”. Na zakończenie każdy pokolorował obrazek marynarza i mógł zbudować z wybranych klocków statek.

"Koncert w lesie”- 8 Marca Dzień Kobiet

 

        8 Marca Dzień KobietŚwięto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania miłym gestem, słowem, upominkami swoich najbliższych. Chłopcy w tym dniu są mili nie tylko dla swoich pań, ale przede wszystkim dla koleżanek, starają się być uśmiechnięci, przeprosić za ewentualne złośliwości. Cudownie by było, gdyby te dobre zachowania udało się przenieść na wszystkie pozostałe dni w roku.

„Fryzjer ma wprawę, ze strzyżeniem ma zabawę”

 

    „Fryzjer ma wprawę, ze strzyżeniem ma zabawę”5 marca 2020 roku obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień Szalonej Fryzury”. Dzieci przychodziły do przedszkola w niezwykłych uczesaniach. W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej "Kim będę, gdy dorosnę”, nasze przedszkole odwiedziła pani fryzjerka Beata Wolarz, która zaprezentowała przedszkolakom przyrządy, urządzenia i akcesoria niezbędne do pracy w zakładzie. Podczas wizyty gościa wszyscy doskonale się bawili.

Spotkanie z naszymi seniorami

 

    Spotkanie z naszymi seniorami11 lutego 2020 roku w sali św. Anny przy kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa odbył się uroczysty  występ zorganizowany dla seniorów. Dzieci z grupy "Żabek" zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, piosenki, humorystyczne wiersze oraz zabawne przedstawienie "Dziadek, stołek i rosołek". W iście aktorski sposób wcieliły się w role flegmatycznego dziadka Stefana i energicznej babci Gieni i pokazały scenkę z codziennego życia.

W karnawale.....

 

     W karnawale....Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.