Teatrzyk w przedszkolu

 

      12 października obejrzeliśmy przedstawienie teatralne pt.  „Łakocie Jasia i Małgosi - zdrowe żywienie”. Oto kilka  fotograficznych migawek.

Spotkanie z listonoszem

 

     W październiku przypada Dzień Poczty Polskiej oraz Dzień Listonosza.  W tym  właśnie czasie nasze przedszkole odwiedziły bardzo miłe Panie listonoszki. W ramach realizacji innowacji pedagogicznej” Kim będę gdy dorosnę”  mogliśmy  poznać specyfikę  zawodu listonosza.  Nasi goście, pokazali nam przedmioty, które są potrzebne do wykonywania ich zawodu. Panie opowiedziały dzieciom w jaki sposób dokonuje się nadawania i  sortowania przesyłek.

Jak świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka

 

Każdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień już kończy się
Od najmłodszego aż do starszaka
Wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka !

W poniedziałek 21 września w naszym przedszkolu każde dziecko również obchodziło swoje święto. Przez cały dzień nie było miejsca na smutki i złości.
Wspólna zabawa w gronie koleżanek i kolegów, konkurencje sportowe, zabawy muzyczno - ruchowe oraz zabawy integracyjne z chustą animacyjną i tańce przy muzyce dostarczyły mnóstwo emocji i uśmiechu.

Poznajemy leśne środowisko - wycieczka do Nadleśnictwa

 

     1 października wszystkie grupy z naszego przedszkola udały się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę – do Nadleśnictwa Zawadzkie. W siedzibie Nadleśnictwa dzięki uprzejmości pani Agnieszki Jamrozik dzieci przeniosły się do świata zwierząt i ptaków leśnych. Miały okazję zobaczyć eksponaty m.in. niedźwiedzia brunatnego, borsuka, kuny, czy lisa. Dzieci podziwiały również wiernie odwzorowane drewniane ptaki oraz owady w gablotach.

W świecie muzyki

 

      Wzorem minionego roku nasze przedszkole w dalszym ciągu realizuje program innowacyjny pod tytułem:  ”Kim będę gdy dorosnę.” Miesiąc wrzesień w naszym kalendarzu zarezerwowany był dla barwnej postaci jaką jest muzyk . Z powodu zaistniałej sytuacji epidemicznej zajęcia odbywały się grupach. Dzieci mogły nie tylko  poznać wygląd  instrumentów ale i posłuchać dźwięków jakie się z nich wydobywają. Przybliżyliśmy sobie nowe terminy muzyczne  takie jak: orkiestra, dyrygent, muzyk, utwór i inne.