Oddział IV Ślimaczki

 

Ślimaczki Tematyka zajęć, piosenki i wierszyki Ślimaczki 

  Jesteśmy grupą mieszaną. Mamy od 5 do 7 lat. Do przedszkola uczęszczamy drugi, trzeci lub czwarty rok. Wszyscy się już znamy i dobrze czujemy w naszej sali, która jest dostosowana do potrzeb rozwojowych wszystkich dzieci. Jest kolorowa, wiele w niej zabawek i ciekawych kącików: plastyczny, teatralny, muzyczny, książki, klocków, samochodów i kuchenny. Mamy w niej własne półeczki, by nasze ulubione i potrzebne przedmioty zawsze były na swoim miejscu. Chętnie gramy w różne gry, rysujemy, układamy puzzle i układanki.

  Nasza grupa jest bardzo wesoła i lubimy ze sobą przebywać. Pod kierunkiem naszych pań utrwalamy wcześniej nabyte umiejętności, rozwijamy swą samodzielność życiową i pozytywne nastawienie do osób o różnych potrzebach edukacyjnych. Uczymy się wyrażania swoich potrzeb, życzeń i racji w kontaktach z innymi dziećmi. Chcemy wiedzieć o sobie jak najwięcej. Mamy kolorowe książeczki i pomoce dydaktyczne, które nam pomagają w zdobywaniu nowych umiejętności i wiedzy. Ćwiczymy sprawność manualną, uczymy się wierszy i rymowanek, chętnie rozmawiamy o otaczającym nas świecie.

  W naszej grupie nigdy nie brakuje śpiewania i muzyki, która jest ważnym elementem każdego dnia w przedszkolu. Nasze panie są zawsze uśmiechnięte i mają przygotowany dla nas ciekawy program zabaw i zajęć. Lubimy codziennie powracać do naszego przedszkola, gdzie wspólnie z kolegami miło spędzamy czas.

Nauczyciele:
mgr Aurelia Schatton-Kuś
mgr Katarzyna Rudzik

Pomoc nauczyciela:
Monika Heisig

Woźna oddziałowa:
Ewelina Lizurej