Nasze Panie kucharkiRealizując tematy z Innowacji pedagogicznej "Kim będę, gdy dorosnę" , wszystkie przedszkolaki spotkały  się 17 października, z paniami pracującymi w naszej kuchni czyli potocznie mówiąc z naszymi "kuchareczkami". Panie opowiadały dzieciom na temat swojej pracy, opisywały i tłumaczyły dlaczego noszą odpowiedni strój, prezentowały wybrane narzędzia konieczne w ich pracy. Uświadamiały dzieciom jak ważne jest prawidłowe odżywianie, a także poznawanie nowych smaków.

Panie kucharki pytały także, o ulubione potrawy i obiecały że, będą je gotować w miarę możliwości. Praca naszych kucharek jest niezwykle trudna, ponieważ posiłki w przedszkolu są nie tylko zdrowe, są również smaczne i pięknie wyglądają. Dlatego na zakończenie tego miłego spotkania dzieci piosenką i drobnymi upominkami podziękowały paniom kucharkom. Dziękujemy za wszystkie zdrowe i kolorowe dania, które nam serwujecie!                                   

Podsumowaniem tego dnia były działania kulinarne w grupach. Dzieci pod kierunkiem swoich nauczycieli wykonywały sałatki owocowe, sałatki warzywne, soki owocowo- warzywne i wiele innych zdrowych przysmaków.