Wydarzenia i galerie 2019/2020

Pożegnania nadszedł czas

 

       Pożegnania nadszedł czas...26 czerwca był ostatnim dniem roku przedszkolnego 2019/2020, roku....,  którego ostatnie cztery miesiące przyniosły nam konieczność zmierzenia się z niełatwą  sytuacją związaną z pojawieniem się epidemii koronawirusa. Dlatego, też i pożegnanie naszych najstarszych przedszkolaków było inne niż w minionych latach.  Ze  względu na bezpieczeństwo nie mogliśmy, tego ostatniego dnia świętować wspólnie z rodzicami i całą społecznością przedszkola. Nie było wierszy, piosenek, tańców, które co roku towarzyszyły uroczystości pożegnania przedszkola. Nie mniej jednak, chociaż na małą chwilkę mogliśmy jeszcze raz wspólnie spotkać się i wspomnieć miniony czas spędzony w przedszkolu. Z łezką w oku obejrzeliśmy nasze czteroletnie, przedszkolne zmagania w przygotowanej przez panią dyrektor prezentacji.

"Nasze przedszkolaki uczą się w domu"

 

     

  

 

  

„Ja jestem marynarzem i wszystkie morza znam.”

 

        MarynarzKolejnym zawodem jaki poznały dzieci był marynarz. Panie wychowawczynie na zajęciach przybliżyły nam pojęcia związane z pracą marynarza i jego środowiskiem. Obejrzeliśmy ciekawe filmy o morzu i jego skarbach oraz bajki z marynarzem w roli głównej. Wspólnie bawiliśmy się do piosenki „Ja jestem marynarzem”. Na zakończenie każdy pokolorował obrazek marynarza i mógł zbudować z wybranych klocków statek.

"Koncert w lesie”- 8 Marca Dzień Kobiet

 

        8 Marca Dzień KobietŚwięto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania miłym gestem, słowem, upominkami swoich najbliższych. Chłopcy w tym dniu są mili nie tylko dla swoich pań, ale przede wszystkim dla koleżanek, starają się być uśmiechnięci, przeprosić za ewentualne złośliwości. Cudownie by było, gdyby te dobre zachowania udało się przenieść na wszystkie pozostałe dni w roku.

„Fryzjer ma wprawę, ze strzyżeniem ma zabawę”

 

    „Fryzjer ma wprawę, ze strzyżeniem ma zabawę”5 marca 2020 roku obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień Szalonej Fryzury”. Dzieci przychodziły do przedszkola w niezwykłych uczesaniach. W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej "Kim będę, gdy dorosnę”, nasze przedszkole odwiedziła pani fryzjerka Beata Wolarz, która zaprezentowała przedszkolakom przyrządy, urządzenia i akcesoria niezbędne do pracy w zakładzie. Podczas wizyty gościa wszyscy doskonale się bawili.