Zajęcia robotykiChodź kojarzy się technicznie i wiele w niej matematyki, fizyki, elektroniki oraz informatyki to jednak potrafi bardzo pobudzać wyobraźnię niejednego dziecka.
13 i 20 stycznia w grupach III, IV i V odbyły się zajęcia z robotyki, realizowane w ramach projektu unijnego „Przedszkolaki z naszej paki”.
Dzieci uczyły się konstruować i programować poprzez zabawę ulubionymi klockami LEGO. Pod okiem instruktora budowały części mechaniczne robotów. Następnie przy użyciu programu komputerowego programowały ich ruchy i uruchamiały je tak, aby można było zobaczyć co potrafią.

Praca odbywała się w parach, gdzie każda dwójka obsługiwała osobny zestaw i tablet. Konstrukcje były proste w budowie, dlatego oprócz umiejętności technicznych dostarczały naszym wychowankom mnóstwo zabawy i radości.
Robotyka dla dzieci to fantastyczne połączenie kreatywnej zabawy z wtajemniczeniem w możliwości, jakie dają programowanie oraz elektronika. Uczestnicy zajęć  uczą się podstaw logicznego myślenia oraz samodzielnego wyciągania wniosków, co ułatwia naukę w szkole a późniejszym wieku przyswajania języków wysoko poziomowych programowania.
Zajęcia  robotyki  dostarczyły nam wiele pozytywnych emocji  i z niecierpliwością oczekujemy następnych.