"Choć pomaluj mój świat"10 grudnia w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej "Kim będę, gdy dorosnę”, nasze przedszkole odwiedziła pani Bożena Wanat, która z wykształcenia jest plastykiem i w naszej miejscowości prowadzi zajęcia w sekcji plastycznej, w kinoteatrze dla dzieci w różnym wieku. Pani Bożena wspominała, że od dawna była zainteresowana malarstwem, a w dzieciństwie cały wolny czas spędzała na rysowaniu i malowaniu.

Podczas spotkania artystka zaprezentowała i opowiedziała o swoich obrazach. Przedszkolaki wysłuchały ciekawostek na temat niektórych technik plastycznych, dowiedziały się co nieco na temat przyborów malarskich, a także materiału, na którym można malować np. papier, tektura, deska, no i w końcu płótno.
Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o nowe pojęcia plastyczne: sztaluga, blejtram, pastele, farby akrylowe, płótno, paleta.  Dzieci pod okiem artystki miały okazję tworzyć własne dzieło, malując farbami fragmenty wspólnej pracy artystycznej. Spotkanie z malarką dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych emocji oraz inspiracji do tworzenia samodzielnych, ciekawych prac. Bardzo dziękujemy pani Bożenie za odwiedziny oraz wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy kolejny raz. Może na jakimś wernisażu?