Podpisanie unijnego projektuTen piękny tytuł pojawił się w najnowszych aktualnościach na stronie internetowej  Samorządu Województwa Opolskiego. Co się wydarzyło, że słowa te, mile nas zaskoczyły??
Dzień 15 listopada był w naszym przedszkolu dniem bardzo szczególnym, podniosłym i wyczekiwanym szczególnie przez starszaków, ponieważ tego dnia przedszkole odwiedzili ważni goście. Ich wizyty oczekiwaliśmy z radością  i niecierpliwością, ponieważ była to pierwsza wizyta tak zacnych gości w naszych progach. Spotkanie odbyło się w celu podpisania umowy o dofinansowanie na realizację projektu „Przedszkolaki z naszej paki!”. 

Umowa podpisana została przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu  -  Macieja Kalskiego oraz przez Burmistrza Zawadzkiego  - Mariusza Stachowskiego. W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli również Członek Zarządu Województwa Opolskiego -  Szymon Ogłaza, Radna Sejmiku Opolskiego - Brygida Kolenda – Łabuś oraz Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 2 z oddziałem Integracyjnym w Zawadzkiem – Jolanta Momot  i Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 3 w Zawadzkiem – Renata Grzybek. Po podpisaniu umowy dzieci w pięknych strojach zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Zaproszonym gościom tak spodobał się występ przedszkolaków, że słowa piosenki „Polskie smakołyki” długo jeszcze wybrzmiewały na ustach dzieci i dorosłych.