VII Piknik RodzinnyW sobotnie popołudnie, 25 maja, przedszkolaki wraz z najbliższymi spotkali się w leśnej scenerii na świętowaniu VII Pikniku Rodzinnego, tym razem pod hasłem „Rodzinna zabawa to szczęścia podstawa”. Pogoda na początku imprezy trochę chciała nam tę zabawę pokrzyżować.  Zmusiła wszystkich do schronienia się  pod dachem Izby Edukacyjno-Turystycznej Leśnictwa Dębie, gdzie serdecznie przywitała nas  pani dyrektor. Tam też, w bardzo ciepłej i kameralnej atmosferze, dzieci w swoich grupach, zaprezentowały się muzycznie, śpiewając piosenki po polsku i po angielsku, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. 

Na szczęście chmury szybko rozwiały się i słońce zaprosiło do kontynuowania zabawy w plenerze, gdzie czekały piknikowe atrakcje. W tym roku do wspólnej zabawy zaprosił magik, który przeniósł wszystkich w świat czarów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się jak zawsze, spotkanie z policjantami i pokaz policyjnego wozu. Każdy mógł zaprezentować swoje  artystyczne zdolności malując farbami na folii i węglem na wielkich arkuszach papieru. Dzieci mogły skorzystać także z bajkowego makijażu, a szczególnie dziewczynki, z kolorowych warkoczyków, każdy przedszkolak otrzymał balonowe zwierzątko. Bardzo dobrze zaopatrzony był także bufet, w którym nie zabrakło pysznych ciast upieczonych przez rodziców, kawy, soczków dla dzieci, bigosu i kiełbasek grillowanych przez tatusiów. Rodzice bardzo chętnie wspierali nasze stowarzyszenie kupując losy loterii fantowej.  Jednak największą atrakcją tegorocznego festynu było przedstawienie na scenie wiersza Juliana Tuwima „Rzepka” w wykonaniu rodziców naszych przedszkolaków. Aktorzy w znakomity sposób przedstawili charakter postaci poprzez gest, ruch i taniec. Musimy przyznać, że wykazali się bardzo wysokimi zdolnościami aktorskimi i olbrzymią pomysłowością w wykonaniu strojów. Dzięki temu otrzymaliśmy dużą dawkę dobrej zabawy i śmiechu. Na pochwałę zasługuje także ich odwaga i sama chęć wystąpienia w przedstawieniu. 

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację festynu serdecznie dziękujemy!