Spotkanie z policjantami Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznały już podstawowe zasady bezpieczeństwa, zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać się w jej pobliżu. Najwięcej jednak o ruchu drogowym wie pan policjant.
W piątek 7 grudnia odwiedzili nas pracownicy Komisariatu Policji w Zawadzkiem. Nasi przedszkolacy mieli okazję poznać bliżej zawód policjanta oraz przypomnieć sobie podstawowe zasady ruchu drogowego.

Policjanci wyjaśnili nam również, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi ,jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy rad i wskazówek przybyłych gości. Zadawaliśmy pytania i dzieliliśmy się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Na pamiątkę spotkania otrzymaliśmy odblaskowe  bryloczki oraz kolorowanki o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego. Pożegnaliśmy naszych gości wręczając im własnoręcznie wykonane prezenty. Uzyskana wiedza z tak ciekawego spotkania na pewno nam się przyda.